Stredisko

Vrátna Malá Fatra

Srdce Malej Fatry

Stredisko cestovného ruchu, kde si okrem tradičných zimných aktivít, môžete vychutnať aj leto. Keďže sa Vrátna nachádza v srdci národného parku Malá Fatra, najväčšou dominantou je najmä krásna príroda, ale aj 3 km vzdialená obec Terchová, preslávená najmä vďaka národnému hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi.

Stredisko je vďaka svojej výnimočnej polohe v Malej Fatre vyhľadávaným turistickým cieľom.  Vrátnu tvoria tri základné lokality – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Samozrejme, vo Vrátnej doline sa nachádzajú aj iné zákutia a turistické trasy, kde sa v lete môžete vybrať.

Stredisko je vďaka svojej výnimočnej polohe
v Malej Fatre vyhľadávaným turistickým cieľom.
 Vrátnu tvoria tri základné lokality:

Paseky

(600 – 990 mnm)
GPS: 49.228167, 19.035672

Poludňový Grúň

(945 – 1220 mnm)
GPS: 49.215928, 19.053677

Chleb

(740 – 1520 mnm)
GPS: 49.208301, 19.042717

Ak hľadáte miesto na aktívny oddych v krásnom prostredí, príďte si užiť prírodu k nám do Vrátnej. Paseky sú obľúbenou lokalitou nielen v zime, ale už aj v lete. Môžu byť skvelým štartom na turistiku alebo malú zastávku počas dňa vo Vrátnej.

Štvorsedačková lanovka, 11 lyžiarskych vlekov a detský park obsluhujú spolu 12 zjazdoviek od tých začiatočníckych až po 1550m dlhú zjazdovku Paseky, ktorá vďaka svojmu pestrému profilu patrí medzi najobľúbenejšie zjazdovky na Slovensku.

Lokalita
Paseky

Na Pasekách rodiny s deťmi ocenia detský areál Kids zone, v ktorom sa deti naučia základom lyžovania a skvelo sa zabavia. Taktiež v stredisku je možnosť sánkovania priamo na kopci. O pestrý program pre detí sa starajú lyžiarske školy v stredisku Vrátna Malá Fatra.

Lokalita
Poludňový grúň

Poludňový grúň je to pravé miesto pre náročných lyžiarov, snowboardistov, Ski alpinistov a iných vyznávačov zimných športov. Na Chate na Grúni si doprajete oddych s občerstvením a slnečnou terasou s lehátkami, na ktorých nachytáte bronz a pozitívnu energiu.

Lokalita
Chleb

Vrátna Malá Fatra je vďaka lokalite Chleb to pravé pre adrenalinových jazdcov. Chleb je ideálne miesto pre freeride, skialpinizmus, zimnú turistiku, snowboarding, lyžovania. Na Chlebe sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku!

Freerideové zóny v tejto časti strediska sú známe široko-ďaleko a pri dostatku prírodného snehu zlyžujete aj najdlhšiu čiernu zjazdovku na Slovensku, kde na 2000m dĺžke prekonáte až 750m prevýšenie. V Oštiepkovej mulde zase nájdete vôbec najstrmšiu upravovanú zjazdovku v týchto končinách, ktorej najprudšie miesta presahujú 50% sklon svahu. V prípade slnečného počasia tu iste zažijete krásu lyžovania, hôr a Vrátnej doliny, na ktorú len tak nezabudnete.

 

Nadmorská výška600 – 1709 mnm
vleky + lanovky12+2
max. kapacita zariadení10 850 os/h
zjazdovky / celková dĺžka17 / 14 km
dĺžka umelo zasnežovaných tratí7800 m
dĺžka osvetlených tratí1500 m
dĺžka pravidelne upravovaných tratíviac ako 8km
zjazdovka s najvyšším prevýšením„Turistická“ Chleb (3100 m / 776 m)
bežkárske trate22 km
skialpinistické trate19 km
freeride zónyaž do 1709 mnm
zimná sezónadecember – apríl

Výhody a informácie
v skratke

Bezplatné parkoviská v stredisku, skibus premávajúci medzi hlavnými nástupišťami na lanovky (Paseky, Chleb) a garancia snehu sú hlavné výhody lyžiarskeho strediska Vrátna Malá Fatra.

Zákazníci sa môžu osobne informovať v infocentre, ktoré sa nachádza na Pasekách. Samozrejmosťou v stredisku sú požičovne a servisy lyžiarskeho výstroja, či občerstvenie priamo na svahu.